Özgeçmiş
06 Şubat 2024

1999-2005 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde Tıp Eğitimini tamamladı. 2006-2011 yılları arasında Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Üroloji ihtisasını tamamlayarak Üroloji Uzmanı oldu ve aynı kurumda  2 yıldan uzun bir süre üroloji uzmanı olarak görev yaptı. 2013 yılında Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Yrd. Doçent olarak göreve başladı. 2016 yılında Doçent, 2021 yılında Profesör ünvanı aldı.
40 dan fazla kongre kurs ve sempozyuma davetli konuşmacı olarak katıldı ve çok sayıda bilimsel toplantının organizasyon komitesinde yer aldı. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 2015 ve 2016 yıllarında arkadaşlarıyla birlikte yaptığı çalışmalar Avrupa Üroloji Derneği Kongrelerinde en iyi araştırma ödüllerine layık görüldü.
Özellikle ilgilendiği alanlar endoüroloji ve üroonkolojidir. Bu güne kadar binlerce Retrograde intrarenal cerrahi (RIRS) ve PNL ameliyatı, sayısız onkoloji (kanser) ameliyatı yapmıştır. Çocuk ürolojisi eğitimi de alan Oğuz’un, 15 yılın üzerinde laparoskopik cerrahi tecrübesi bulunmakta olup, bugüne kadar kanser ameliyatları ağırlıklı olmak üzere yüzlerce laparoskopik ameliyat yapmıştır.
Halen hastanemizde görev yapan Prof. Dr. Ural Oğuz ayrıca Türk Üroloji Derneği Doğu Karadeniz Şubesi Başkanlığı ve Giresun Üni. Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.