Hemodiyaliz Ünitesi
19 Aralık 2023

 HEMODİYALİZ ÜNİTESİ

Ünitemiz  33 yataklı olup bunların 29 tanesi negatif (-), 2 tane HbsAg pozitif (+), 1 tane HCV pozitif (+), 1 tane yedek makinadır. Bu makinaların haricinde hastanemiz içinde yoğun bakım ünitelerinde de diyaliz cihazlarımız mevcuttur.

Haftanın 3 günü 3 seans yapılmaktadır. Ünitemiz 7/24 hizmet vermektedir. Hastalarımız için erkek- bayan giyinme odaları, tuvaletler, özel eşyaları koyabilecekleri dolaplar, özürlü hastalarımız için ayrı tuvalet bulunmaktadır. Hastalarımızın tedavisi esnasında ünitemizde sunulan hizmetlerimiz arasında kahvaltı, çay, tost, ikramlarımızla diyalizi devam etmektedir.

Hastalarımızın güvenli nakilleri için şehir merkezi, merkez ilçeler, yakın köylere kadar servis aracımız mevcuttur. Ayrıca evden üniteye diyaliz için gelen engelli hastalarımıza engelli araç ve 112 nakil aracı hizmet vermektedir.

Ünitemizde 1 nefrolog, 4 pratisyen doktor, 6 diyaliz teknikeri, 11 diyaliz hemşiresi, 1 periton hemşiresi, 1 tıbbi sekreter, 6 yardımcı personel olmak üzere alanında uzman eğitimli personelimiz ve son teknolojik yeniliklerle donatılmış tıbbi cihazlarla 7gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde hizmet vermeye devam eden ünitemiz tüm dünyada olduğu gibi diyaliz hastasının yaşam sürelerini uzatmaya ve yaşam kalitelerini artırmaya son teknolojik cihaz ve ekipmanlarıyla birlikte kaliteli tedavi sunmaya devam ediyor.