Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği
27 Şubat 2024


Ortopedi ve Travmatoloji kliniğimizde kas ve iskelet sisteminde gelişen hastalıkların tanı ve tedavisini gerçekleştiriyoruz. Modern tedavi yöntemlerini kullanarak mümkün olan en kısa sürede sağlıklı olarak günlük yaşamlarına döndürmeyi amaçlıyoruz.

 

Travma

Düşme , spor yaralanmaları , iş kazası veya trafik kazası gibi etkenlerle basit bir yumuşak doku ezilmesinden, büyük kemiklerde parçalı kırıklara  kadar değişebilen sorunlar oluşabilmektedir. Kırıkların tedavisi uygun şartlar varsa alçı tedavisi ile veyahut deneyimli hekimlerimiz tarafından son teknolojik gelişmelere uygun tıbbi malzemeler kullanılarak cerrahi tedavi ile yapılmaktadır. Ayrıca pelvis ve asetabulum kırığı gibi komplike vakalar da kliniğimizde tedavi edilebilmektedir. 

 

Eklem Kireçlenmesi - Artroz

 İleri derecede eklem kireçlenmelerinde yani artroz gelişmiş ağrılı hastalarda kalça , diz , omuz eklemlerine hastaya uygun protez cerrahisi uygulanmaktadır. Amaç eklemlerin ağrısız olarak mümkün olduğunca eski fonksiyonlara kavuşturulmasıdır. Hasta ameliyat sonrası erken dönemde ayağa kaldırılarak yürütülmekte ya da ekleme erken hareket edip başlanabilmektedir. Ayrıca revizyon protez ameliyatları da kliniğimizde yapılabilmektedir.

 

Artroskopi ve Spor Yaralanmaları

Spor yaralanmaları sonucu oluşan hasarların tedavisi amacıyla kliniğimizde tüm eklemlere artroskopik yöntemle tanı ve tedavi uygulanabilmektedir. Böylece çok küçük kesilerden ekleme kamera aracılığı ile girilerek çevre dokulara zarar vermeden kanamasız olarak operasyon tamamlanmaktadır. Hasta bu sayede günlük yaşama  ve işe erken dönebilmektedir. Artroskopik diz ameliyatları kapsamında ; menisküs yırtıkları, çapraz bağ yaralanmaları ve kıkırdak yaralanmaları tedavisi yapılabilmektedir.

Benzer şekilde omuz bölgesindeki tendon yırtıkları, donmuş omuz ve tekrarlayan omuz çıkıklarının tedavisi omuz artroskopi ile yapılabilmektedir. Aynı şekilde kalça ve ayak bileği artroskopisi de kliniğimizde rutin olarak yapılmaktadır. 

 

Omurga Hastalıkları

Travma sonrası oluşan omurga kırıklarının tedavisi ve kemik erimesine bağlı kırıkların kapalı yöntemle çimentolama yöntemi (vertebroplasti, kifoplasti) ile tedavisi kliniğimizde yapılmaktadır. 

 

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KLİNİĞİMİZDE YAPILAN UYGULAMALAR;

 

Travma Cerrahisi

·        Kol ve Bacak kırıkları

·        Kemik erimesine bağlı kırıklar

·        Kalça, leğen kemiği kırıkları

·        Eklem içi kırıklar ve çıkıklar

 

Eklem Kireçlenmesi - Artroz

·        Kalça protezi

·        Diz protezi

·        Omuz protezi

.        Protez değişim ameliyatları

    

 

Artroskopi ve Spor  Yaralanmaları

·        Diz artroskopisi: Menisküs yırtıkları, ön ve arka çapraz bağ yırtıkları, kıkırdak yaralanmaları, tekrarlayan diz kapağı çıkıkları

.        Omuz artroskopisi : Tendon yırtıkları, tekrarlayan omuz çıkıkları, köprücük kemiği eklemi çıkıkları, donuk omuz

·        Ayak bileği artroskopisi : Kıkırdak yaralanmaları, kapalı ayak bileği dondurma işlemi

.        Kalça artroskopisi : Labrum yırtığı, eklem debridmanı

 

Omurga Hastalıkları

·     Skolyoz

·     Kamburluk(kifoz)

·     Omurga kırıkları

·     Kemik çimentolama (Vertebroplasti, Kifoplasti)

 

El ve El bilek Cerrahisi

·        Sinir sıkışmaları

·        El ve el bilek kemik hastalıkları

.        Eklem kırıkları

 

Çocuk Ortopedisi

·        Yürüme bozuklukları ve doğumsal ayak ve bacak şekil bozuklukları

·        Doğuştan kalça çıkığı 

·        Çarpık ayak alçılama ve cerrahisi

 

Diğer

.         Biyopsi işlemleri

.         Yumuşak doku ve kemik tümörü ameliyatları, tümör protezi ameliyatları

  • Ortepedi Kliniği
  • Ortepedi Kliniği
  • Ortepedi Kliniği
  • Ortepedi Kliniği


sayfa altı.png