Cildiye - Dermatoloji
27 Şubat 2023


Dermatoloji Kliniği


Dermatoloji Kliniği önceki yıllarda Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında hizmet vermekteyken Ocak 2018 den beri Nizamiye yerleşkesinde bulunan ek hizmet binasında hizmet vermektedir. Dermatoloji kliniğinde deri, mukozalar, saç ve tırnak hastalıkların tanı, tedavi ve takibi yapılmaktadır. Yılda yaklaşık 50 bin poliklinik başvurusu olan kliniğimizde gereken hastalarımız Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Göz Hastalıkları Kliniği ile beraber ortak kullandığımız yataklı serviste yatırılarak da takip edilebilmektedir. Kliniğimizde alerjik deri hastalıkların tanısı için Prick testi (solunumsal alerjenler ve bazı gıda alerjenlerine bakabilmekteyiz) ve yama (patch ) testi uygulanabilmektedir.

Polikliniklerimizde gereken hastalara kriyoterapi, koter uygulamaları, wood ışığı ile muayene ve nevüslerin (benlerin) dermatoskopik incelemesi yapılabilmektedir. Yine tanısal amaçlı cilt biopsileri de yapılabilmektedir.
3. basamak bir hastane olduğumuz için psöriaziste biyolojik ajan tedavileri ve ürtikerde omalizumab (xolair) tedavisi de uygun hastalara verilebilmektedir.
Kliniğimizde “Fototerapi ünitesi” bulunmaktadır. Psöriazis, mikozis fungoides, vitiligo idiopatik pruritus gibi çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan fototerapi (PUVA ve dar bant UBV tedavisi) hem genel hem de lokal olarak uygulanabilmektedir.

Kliniğimizde Çalışan Hekimler:


sayfa altı.png